Tecrübeli Analist: Bu 4 Altcoin Daha Fazla Yükselişe Hazırlanıyor!

Bitcoin 68.000 dolar seviyesini aşarak NEAR, APT, RNDR ve MKR’de alımları tetikledi. Bitcoin’in düzeltmesi durarak belirli altcoin projelerinde bir toparlanma başlatacak mı? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, Bitcoin ve grafiklerde güçlü görünen bu 4 altcoin’i inceliyor.

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin 14 Mart’ta 73.777 dolardan keskin bir düzeltme yaptı. Böylece, 16 Mart’ta yükselen kanal formasyonunun destek çizgisinin altına indi. Boğalar düşüşü 20 günlük üssel hareketli ortalamada (65.564 dolar) durdurmaya çalışıyor. Ancak kanalın kırılma seviyesinde dirençle karşılaşmaları muhtemel. Fiyat mevcut seviyeden keskin bir şekilde aşağı dönerse, düşüş riski artar. Eğer 20 günlük EMA yol verirse, BTC’nin 59.000 dolara ve ardından 50 günlük basit hareketli ortalamaya (55.303 dolar) düşmesi mümkün.

Boğalar düşüşü engellemek istiyorsa, fiyatı kanalın içine geri itmek zorunda kalacaklar. Bu, daha düşük seviyelerde sağlam bir alım olduğunu gösterecektir. Bir kırılma ve 73.777 doların üzerinde kapanış, yükseliş trendinin yeniden başladığını gösterecektir. BTC’nin daha sonra 80.000 dolara kadar yükselmesi olası.

Near Protocol (NEAR): Altcoin için hedefler 9 ve 10,5 dolar

NEAR yükseliş trendinde geri çekildi. Bu da kısa vadeli traderların kâr rezervasyonu yaptığını gösteriyor. Boğalar lehine olumlu bir işaret, NEAR’ın 6,28 dolar ‘lık %50 Fibonacci geri çekilme seviyesine yakın bir destek bulması. Toparlanma devam ederse, altcoin fiyatının 9,01 dolarlık genel direnci yeniden test etmesi muhtemel. Bu seviyeyi aşarsa, yükseliş trendinin devam etmesi olası. Yukarı yönde bir sonraki hedef 10,50 dolar.

Bu varsayımın aksine, fiyat genel dirençten aşağı dönerse, traderların rallilerde satış yaptığını gösterecektir. NEAR’ın daha sonra 20 günlük EMA’ya (6,18 dolar) düşmesi olası. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir destek. Çünkü altında bir kırılmanın daha derin bir düzeltme başlatması muhtemel.

Aptos (APT): Daha düşük seviyelerde alım var

APT 16 Mart’ta 15,70 dolardan keskin bir düşüş yaşadı. Ancak ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın (12,90 dolar) altına indiremedi. Bu da daha düşük seviyelerden alım olduğunu gösteriyor. Yükselen 20 günlük EMA (12,83 dolar) ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların avantajlı olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 15,70 doların üzerine çıkarır ve korursa, APT’nin yükseliş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcını işaret edecektir. Altcoin fiyatının 16,75 dolara ve sonrasında 18,69 dolara yükselmesi olası.

Bunun yerine, fiyat düşer ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, her rahatlama rallisinin satıldığını gösterecektir. Bu da 50 günlük SMA’ya (10,73 dolar) ulaşabilecek düzeltici bir aşamanın başlangıcına işaret edecektir.

Render (RNDR): Altcoin yükseliş trendinin sonraki ayağına başladı

RNDR 20 günlük EMA’ya (10,02 dolar) düzeltme yaptı. Ancak boğalar desteği başarıyla savundu. Bu da duyarlılığın olumlu kaldığını ve traderların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Boğalar 17 Mart’ta fiyatı 12,78 dolar direncinin üzerine çıkardı. Böylece, yükseliş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcına işaret etti. Alıcılar fiyatı 12,78 doların üzerinde tutmaya devam ederse, RNDR’nin 16,81 dolara kadar yükselmesi mümkün.

İlk zayıflık işareti, 12 dolarlık sağlam desteğin altına düşmek olacaktır. Ayılar daha sonra bir düzeltme başlatmak için bir fırsat hissedeceklerdir. Bir kırılma ve 20 günlük EMA’nın altında kapanış, satışı hızlandırabilir ve altcoin fiyatını 50 günlük SMA’ya (7,09 dolar) düşürebilir.

Maker (MKR): Boğalar kontrolü elinde tutuyor

MKR, birkaç günlük konsolidasyonun ardından 17 Mart’ta yeniden yükselişe geçti. Böylece, boğaların kontrolü elinde tutmaya devam ettiğini gösterdi. MKR’in 3.580 dolara ve nihayetinde ayıların güçlü bir savunma yapması beklenen 4.000 dolara yükselmesi mümkün. Bununla birlikte, boğalar 4.000 dolardan fazla zemin bırakmazsa yükseliş trendi devam edebilir.

İlk zayıflık işareti 2.976 doların altına inilmesi olacaktır. Bu gerçekleşirse, piyasaların daha yüksek seviyeleri reddettiğini gösterecektir. Altcoin fiyatının, 20 günlük EMA’ya (2.525 dolar) düşmesi olası. Bu seviye, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye. Bu desteğin altında bir kırılma, avantajı ayılar lehine çevirecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x