VPN by Google Kapatılıyor

Google tarafından Ekim 2020 tarihinde Google One bulut depolama hizmetinin bir parçası olarak sunulan VPN by Google için yolun sonu gözüktü. Hizmet kullanıcılara internet verilerini şifrelemenin basit bir yolunu sunarken 2 TB bulut depolama alanı ve üzerini içeren planlar için ödeme yapan aboneler için mevcuttu. 9to5Google, Google One abonelerinin bu hafta Google One’dan VPN’in bu yılın sonlarında kapatılacağını bildiren bir e-posta aldığını bildirdi.

Google One kullanıcılarına gönderilen e-postada VPN özelliğinin kapatılmasına ilişkin belirli bir neden sunulmuyordu ancak bir şirket sözcüsünün 9to5Google’a yaptığı açıklamaya göre ekip “insanların onu kullanmadığını tespit ettiği” için kapatılıyor. Açıklamada, özelliğin kaldırılmasının ekibin “Google One ile daha fazla talep gören özelliği desteklemesine” olanak tanıyacağı belirtildi.

Diğer taraftan, Google’ın Pixel 7 ve üzeri akıllı telefonlarının sahipleri yerleşik Google’ın VPN hizmetini ücretsiz olarak kullanmaya devam edebilecek. Google ayrıca Google Fi kablosuz hizmetinin aboneleri için bir VPN özelliği sunmaya devam edecek.

Bu arada Google’ın Fotoğraflar hizmeti için 15 Mayıs tarihinden itibaren yapay zeka tabanlı özelliklere ücretsiz erişim sunacağını da hatırlatalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x